29 серпня всіх православні святкують останній, третій Спас цього року-Горіховий. А ще це свято має й інші назви: Хлібний, полотняний, Малий, холодний, Нерукотворний Спас або день пам'яті Нерукотворного образу Спасителя.

За традицією на Горіховий Спас всі православні відвідують церкву, а в святковий кошик кладуть свіжі горіхи, воду і фрукти. Правда, не забороняється додавати для освячення також яблука і мед. А за старих часів також освячувалися колосся пшениці, зібрані напередодні.

Тільки після церковної молитви і подяки Всевишньому за хліб насущний з освячених продуктів можна було готувати святковий стіл. Серед частувань цього дня обов'язково повинні були бути страви з горіхами і пироги з грибами, а також горіхова настоянка.

У день святкування необхідно обов'язково принести в будинок невелику кількість горіхів. До речі, якщо перший-ліпший горіх буде солодким, то рік буде хорошим, а якщо гіркий, то будуть важкі випробування, якщо ж не сильно стиглий, то людини чекають важливі звістки.

До третього Спасу в багатьох місцях були приурочені обряди, пов'язані з горіхами. Так, вважалося, що горіховий хрест, повішений біля вхідних дверей, захистить житло від заздрісників і недобрих помислів. А попарившись в лазні з банним віником з горіха, людина зцілиться від хвороб і придбає захист від пристріту.

Крім того, вважалося що в день горіхового Спаса дуже сильна енергетика багатства, благополуччя і процвітання. Тому саме в цей день наші предки проводили старовинні ритуали і обряди, просячи природу обдарувати їх будинку щастям і удачею, вигнати хвороби і нужду.

Складно повірити, але в цей день можна забиратися, прати, мити підлоги і наводити порядок.⁣ ⁣ ⠀При цьому на землі працювати не можна ( ні копати, ні рити ями, ні орати), так як в цей день - земля іменинниця.

ДО РЕЧІ, негативні емоції в Свято можуть обернутися великою бідою і новими проблемами.⁣ , тому в цей день не можна лаятися, сваритися з близькими, мстити комусь і таїти злобу, образи на оточуючих.

Закінчити день потрібно миттям в лазні. Якщо лазні немає, то обов'язково потрібно помитися. Кажуть, що якщо цього не зробити, можна взяти з собою старі проблеми і невдачі.⁣⁣⠀

Раніше Hyser писав, що Зеленський підписав Історичний указ у розпал святкування Дня Незалежності.

Також наш портал повідомляв, як відсвяткували День Незалежності на передовій Донбасу.