У мережі показали фотографії автомобіля "вогник" , який доводиться "Волині" "родичем"

"Волинь — - один з найбільш прохідний автомобілів, що випускалися в радянську епоху, проте мало хто знає, які у моделі були витоки. Про одного з попередників ЗАЗ-969 розповіли в російських ЗМІ.

Повідомляється, що в 1958 році в науковому автомоторному інституті велася розробка невеликого малолітражного автомобіля, який буде відрізнятися підвищеною прохідністю. Даний проект отримав ім'я" вогник " і мав Індекс НАМИ-049.

Нами вів розробку нової моделі спільно з Ірбітським мотоциклетним заводом. Для полегшення конструкції, з урахуванням того, що автомобіль планувався малолітражним, його кузов виготовили з комбінації металу і пластику. Мотор під капот встановили мотоциклетний. Агрегат здатний був розвивати потужність в 22 кінські сили, що дозволяло розганяти автомобіль до швидкості в 80 кілометрів на годину. Трансмісія "вогника" дозволяла блокувати дрібнолісні диференціали, а також передній і задній приводи.

Автомобіль був неймовірно легким - його вага склала всього 750 кілограмів. Польові випробування показали, що автомобіль дійсно має підвищену прохідність по всіх видах грунту, крім боліт і глибокого снігу.

Після того, як експериментальний зразок пройшов тести, його передали Запорізькому автомобілебудівному заводу, який додатково допрацював автомобіль. Планувалося, що модель буде випускатися в декількох варіаціях, проте серійного виробництва машина так і не побачила. НАМИ-049, а також його модифікована версія НАМИ-049А "цілина" так і залишилися всього лише прототипами. Втім, вони не були марні, оскільки деякі їх напрацювання використовувалися в ЗАЗ-969.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що у мережі показали незвичайний гібрид "Мерседеса і "Волги".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у мережі показали дуже добре збережений ЗАЗ-968.

Також "Hyser" писав, що у мережі показали фотографії прототипів відомої моделі ЗАЗ"Таврія".